Reklama

Zakrywa a jednocześnie kusi tym, co w wyrafinowany sposób odkrywa. Koronka, bo niej mowa. Od wieków ozdabia ubrania zarówno damskie, jak i męskie. Pojawiały się już w starożytności w formie plecionek. Najbardziej spektakularne formy zastosowania koronki to renesansowe kryzy i nakładane kołnierze, które rozpowszechniła w całej Europie hiszpańska arystokracja, a w przemysł i towar eksportowy zamieniła Francja. Im większa kryza, im kunsztowniej haftowany kołnierz tym większy status społeczny. To sprawiło, że koronki stały się towarem luksusowym i pozostały nim, zwłaszcza, gdy mówimy o tych ręcznie robionych ażurowych cudach. Na szczęście dla koronek i ich wielbicieli współczesna technika pozwala na tworzenie precyzyjnych wzorów już w momencie produkcji tkaniny w fabryce. Oczywiście są koronki i koronki. Te najlepsze tworzone z wysoko jakościowo przędz zachwycają misternymi wzorami i kolorami.

 

W kolekcji “Belle de Jour” marki WEAVE koronki to swego rodzaju opowieść. Linearne, niemal graficzne zdobią klasyczne w kroju sukienki dodając im magnetycznej tajemniczości, właśnie za sprawą tego jak zakrywają i odkrywają kobiece ciało. Bogato kwiatowe natomiast tworzą na damskiej skórze roślinne meandry i sprawiają, że kobieta w nie spowita sprawia wrażenie egzotycznej piękności.

Kolekcja na sezon wiosenno-letni 2017 jest dostępna w butiku WEAVE na ul. Śniadeckich 17, a także na stronie internetowej www.madebyweave.com 

Wypożyczenia kolekcji koordynuje showroom Limelight, mieszczący się przy ulicy Siennej 89/2.

Ceny plasują się w przedziale od 750 PLN do 5500 PLN.

O marce:

WEAVE to polski kolektyw z misją reformacji mody i przywrócenia jej miejsca, które zajmowała kiedyś. Jako koncept, WEAVE wyrasta z idei dzielenia się umiejętnościami krawcowych, projektantek i hafciarek skupionych wokół rzemiosła. Kolekcje WEAVE są szyte w Polsce, w godnych warunkach pracy i z poszanowaniem dla środowiska. Ubrania marki można kupić na stronie internetowej www.madebyweave.com oraz stacjonarnie w Warszawie w butiku przy ul. Śniadeckich 17.

WEAVE. Labour of love.

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Oranges Red

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Spotlight3

Background Color

Spotlight4

Background Color

Spotlight5

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction