Reklama

W maju rozpoczyna się 58. sezon Koncertów Chopinowskich w Łazienkach Królewskich, który jak co roku będzie stałym punktem programu na warszawskiej mapie kultury od wiosny aż po złotą jesień. Koncert inauguracyjny 14 maja rozpocznie światowej sławy pianista Lukas Geniušas. Jest to doskonała okazja dla wszystkich koneserów muzyki, aby na żywo posłuchać genialnych interpretacji muzyki Chopina.

Wirtuozi w plenerze

Koncerty Chopinowskie są jedną z najstarszych imprez muzycznych Stolicy i stały się jej kulturalną wizytówką. Do współpracy organizatorzy zapraszają największe sławy muzyki klasycznej, dla których udział w tym prestiżowym wydarzeniu w Warszawie jest nobilitacją. Również w tym sezonie wirtuozi fortepianu zagrają dla warszawskiej publiczności, która od lat uczestniczy w tych niezwykłych koncertach. Tegoroczny program na pewno zadowoli pasjonatów muzyki Chopina – wystąpią artyści światowego formatu, wśród nich Lukas Geniušas (14 maja o godz. 12:00), Kevin Kenner (21 maja o godz. 12:00) oraz Takashi Yamamoto (18 czerwca o godz. 16:00). Podczas tegorocznego sezonu swoimi wykonaniami zachwyci także cała plejada polskich, młodych gwiazd fortepianu.

Sezon wiosenno-letni 14 maja o godzinie 12:00 otworzy koncert inauguracyjny Lukasa Geniušasa. Ten młody i niezwykle utalentowany pianista słynie ze swoich wybitnych wykonań utworów Chopina. Koncertuje na całym świecie, jest laureatem wielu międzynarodowych konkursów fortepianowych – zajął m.in. II miejsce w Konkursie Chopinowskim w 2010 roku, otrzymał również nagrodę Towarzystwa im. Fryderyka Chopina za najlepsze wykonanie poloneza.

Tego samego dnia, w niedzielne popołudnie o godzinie 16:00, wystąpi nasz rodak, doktor sztuki muzycznej Konrad Skolarski. W 2002 roku nagrał on swoją debiutancką płytę zawierającą utwory Chopina, Liszta, Rachmaninowa i Prokofiewa, a od roku 2011 współpracuje z Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

Jak koncerty, to tylko w Łazienkach w Warszawie, jak muzyka, to w maju, gdy kwitną bzy Romantyczna, ponadczasowa, chwytająca za serce muzyka stworzona przez jednego z najwybitniejszych światowych kompozytorów to od lat nieodłączny element atmosfery Koncertów Chopinowskich w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Jej interpretacje prezentowane przez wybitnych pianistów w relaksującej wiosenno-letniej aurze dają gwarancję zachwycających przeżyć estetycznych. Muzyka Chopina jest niczym krew w żyłach Warszawy, jest jej nieodłączną częścią i dziedzictwem narodowym nas wszystkich.

Dla wszystkich miłośników muzyki, którzy w tym roku nie będą mogli wybrać się na występ największych gwiazd tego sezonu, Stołeczna Estrada, organizator wydarzenia, przygotowała transmisję online. Szczegółowe informacje na temat streamingów będą na bieżąco podawane na Facebooku Stołecznej Estrady www.facebook.com/StolecznaEstrada oraz na profilu Koncertów Chopinowskich www.facebook.com/koncertychopinowskie.

Sponsorem 58. Sezonu Koncertów Chopinowskich w Łazienkach Królewskich jest Lotnisko Chopina w Warszawie, największy port lotniczy w Polsce i jeden z największych w Europie Centralnej. Istnieje już od 1934 roku. Lotnisko na cześć swojego wybitnego patrona aktywnie popularyzuje Warszawę jako miasto Chopina, a Polskę jako jego ukochaną ojczyznę.

Organizatorzy: Stołeczna Estrada, Towarzystwo im. Fryderyka Chopina w Warszawie,

Partnerzy: Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, Lotto

Sponsorzy: Lotnisko Chopina w Warszawie, Chodzeń – dealer samochodów Toyota, Lexus, Maserati

Patroni medialni: RMF Classic, Gazeta Wyborcza, Co Jest Grane

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Oranges Red

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Spotlight3

Background Color

Spotlight4

Background Color

Spotlight5

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction