Reklama

 

Kanał National Geographic, wytwórnia Fox 21 Television Studios oraz spółka produkcyjna Imagine Television ogłosiły nazwiska członków obsady, którzy będą towarzyszyć Antonio Banderasowi w drugim sezonie nominowanej do nagrody Emmy telewizyjnej antologii „Geniusz”. Alex Rich (znany z seriali „Glow” i „Detektyw”) jako młody Picasso wraz z Antonio Banderasem wcieli się w rolę jednego z najbardziej wpływowych i znanych artystów XX wieku. Zdjęcia do 10 odcinków drugiego sezonu telewizyjnej antologii rozpoczną się w tym miesiącu i powstaną w kilku europejskich miastach. Premiera zaplanowana jest na 2018 rok.

Do obsady serialu dołączyli także Clémence Poésy (“Harry Potter i czara ognia”, “Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj”) jako Francoise Gilot - francuska malarka i znana pisarka, związana z Picassem przez ponad dziesięć lat, matka jego dwojga dzieci. Z kolei Sebastian Roche (“Man in the High Castle”) jako Emile Gilot wcieli się w rolę despotycznego ojca Francoise. Robert Sheehan (znany z seriali “Fortitude”, “Wyklęci”) zagra rolę hiszpańskiego studenta i poety Carlosa Casagemasa - jednego z najbliższych przyjaciół Picassa. Poppy Delevingne (“Kingsman: Złoty krąg”, „Król Artur. Legenda miecza”) będzie z kolei Marie-Thérèse Walter - kochanką i muzą Picassa oraz matką jego najstarszej córki. Aisling Franciosi (“Gra o tron”, “Upadek”) wcieli się w postać Fernande Olivier - francuskiej artystki i modelki, która pozowała malarzowi do ponad 60 portretów.

W serialu zobaczymy również aktorów, znanych z pierwszej części antologii „Geniusz”. Samantha Colley („Czarownice z Salem”) wcieli się w Dorę Maar - francuską fotografkę, malarkę, kochankę i muzę Picassa, T.R. Knight (“Chirurdzy”, “Blef”) wystąpi w roli Maxa Jacoba - jednego z najbliższych przyjaciół Picassa w Paryżu, Seth Gabel (“Salem”) zagra Guillaume'a Apollinaire'a - jednego z najważniejszych poetów XX wieku i bliskiego współpracownika Picassa, Johnny Flynn natomiast (“Charlie chory z miłości”) wystąpi jako francuski aktor Alain Cuny.

„Od dawna marzyłem, aby pracować przy produkcji, w której w kolejnych sezonach występują wszechstronni aktorzy. Dlatego bardzo się cieszę, że w drugiej części antologii zobaczymy po raz kolejny znanych nam dobrze z pierwszego sezonu aktorów oraz nowe, ale znane nazwiska. Wszyscy członkowie obsady wspólnie przedstawią nam skomplikowane i burzliwe losy Pabla Picassa” - mówi Ken Biller, producent wykonawczy i główny producent tej serii, który wyreżyseruje pierwszy odcinek.

Pablo Diego Jose Francisco de Paula Juan Nepomuceno Crispin Crispiniano Maria Remedios de la Santisima Trinidad Ruiz Picasso żył 91 lat, a jego kariera artystyczna trwała ponad osiem dekad. Przez wiele lat artysta mieszkał we Francji, która stała się jego drugą ojczyzną. Podobnie jak Albert Einstein, który był bohaterem pierwszej części telewizyjnej antologii „Geniusz”, Picasso postrzegał i interpretował otaczający go świat w nowatorski i niekonwencjonalny sposób, na zawsze zmieniając nasze postrzeganie sztuki oraz artystycznych środków wyrazu. Będąc niezwykle płodnym artystą, Picasso stworzył około 50 tys. prac. Najsłynniejsze z nich to „Stary gitarzysta” - słynny obraz z okresu błękitnego, który jest obecnie częścią kolekcji Instytutu Sztuki w Chicago, „Guernica” - dzieło stworzone w hołdzie zbombardowanemu przez nazistów hiszpańskiemu miasteczku o tej samej nazwie (obraz można obecnie oglądać w Muzeum Królowej Zofii w Madrycie) oraz kubistyczne „Panny z Awinionu” wystawione w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku.

Porywczy temperament i niezwykła wena twórcza były nierozerwalnie związane z pełnym zawirowań życiem prywatnym Picassa - jego burzliwymi małżeństwami, licznymi romansami, zmieniającymi się sympatiami politycznymi i przelotnymi fascynacjami. W pierwszej połowie XX wieku, kiedy Picasso mieszkał głównie w tętniącym życiem Paryżu, poznał wielu znanych pisarzy i artystów m.in. Coco Chanel, Henriego Matisse'a, Marca Chagalla, Gertrudę Stein, Georgesa Braque'a i Jeana Cocteau. Picasso nieustannie wymyślał siebie na nowo, wyznaczał w sztuce nowe trendy i przesuwał jej granice.

Obowiązki głównego producenta najnowszego sezonu „Geniusza” pełni po raz kolejny producent wykonawczy i scenarzysta, Ken Biller. Druga część telewizyjnej antologii zostanie wyprodukowana przez wytwórnię Fox 21 Television Studios. Niedawno firmowany przez nią serial „American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona” zebrał niezwykle pochlebne recenzje krytyków i zdobył wyróżnienia na wszystkich galach telewizyjnych. W produkcji uczestniczyć będzie także spółka Imagine Television (producent serialu „24 godziny” i „Imperium”) i jej producenci wykonawczy - Brian Grazer i Ron Howard, a także Francie Calfo i Anna Culp. W produkcję zaangażowana jest też spółka Madison Wells Media's OddLot Entertainment, która na początku tego roku zdobyła Nagrodę Akademii Filmowej za western „Aż do piekła”. Z jej strony producentkami wykonawczymi będą Gigi Pritzker i Rachel Shane. Obowiązki producentów wykonawczych pełnią także Sam Sokolow i Jeff Cooney ze spółki EUE/Sokolow.

National Geographic Partners LLC (NGP) to spółka joint venture założona przez Towarzystwo National Geographic i wytwórnię 21st Century Fox, która produkuje programy popularnonaukowe, przygodowe i podróżnicze oraz zarządza aktywami medialnymi. W portfolio NGP znajdują się międzynarodowe kanały National Geographic (National Geographic Channel, Nat Geo Wild, Nat Geo Mundo, Nat Geo People), należące do National Geographic platformy oraz aktywa medialne, w tym magazyny National Geographic, wytwórnia National Geographic Studios, platformy cyfrowe i społecznościowe, wydawnictwa (książki, mapy, media dziecięce) oraz dodatkowa działalność, która obejmuje turystykę, centra rozrywki, sprzedaż archiwów, katalogów, licencji oraz e-commerce.  Od 18 lat rozwój wiedzy i lepsze poznanie otaczającego nas świata jest misją Towarzystwa National Geographic, które nadal zgłębia nowe tematy, przesuwa granice i poszerza horyzonty swoich widzów i czytelników, docierając każdego miesiąca do ponad 730 milionów ludzi z 171 krajów świata z treściami dostępnymi w 45 wersjach językowych.  NGP przekazuje 27 procent zysków Towarzystwu National Geographic (które jest organizacją pożytku publicznego), aby finansować badania naukowe, nowe odkrycia, projekty dot. ochrony środowiska i edukacji. Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronach natgeotv.com i nationalgeographic.com.

Fox 21 Television Studios to wytwórnia filmowa koncernu Fox Television Group, specjalizująca się w produkcji ambitnych seriali fabularnych i dokumentalnych emitowanych na wszystkich platformach dystrybucji. Jej dorobek obejmuje dwie produkcje, które walczyły w tym roku o tytuł najlepszego serialu telewizyjnego. Pierwszą z nich jest serial „Konflikt”, którego pomysłodawcą jest Ryan Murphy (19 nominacji), a drugą telewizyjna antologia „Geniusz”, której producentami są Ron Howard, Brian Grazer, Francie Calfo, Gigi Pritzker, Rachel Shane, Sam Sokolow, Jeff Cooney, Ken Biller i Noah Pink (10 nominacji). Filmografia Fox 21 Television Studios obejmuje głośny serial "American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona”, którego pomysłodawcami są Ryan Murphy, Nina Jacobson i Brad Simpson, nagrodzony Złotym Globem przebój telewizyjny „Homeland” z Claire Danes i Mandym Patikinem w rolach głównych, głośny serial szpiegowski „Zawód: Amerykanin” (zrealizowany we współpracy z FX Productions) z Matthew Rhysem i Keri Russell w rolach głównych, serial “Dice”, którego pomysłodawcami są Scot Armstrong, Sean Furst, Bryan Furst, Richard Shepard, Bruce Rubenstein oraz Andrew Dice Clay, serial “Queen of the South”, którego producentami wykonawczymi są David T. Friendly i Natalie Chaidez oraz “Chance”, który firmują Kem Nunn, Alexandra Cunningham, Lenny Abrahamson, Michael London i Brian Grazer. Już niedługo rozpocznie się realizacja projektu „Seven Seconds” Veeny Sud oraz produkcja dwóch nowych części głośnej antologii „American Crime Story” zatytułowanych „The Assasination of Ganni Versace” i „Katrina”.

Spółkę Imagine Entertainment założyli w 1986 roku Ron Howard i Brian Grazer, aby realizować niezależne filmy fabularne i programy telewizyjne własnej produkcji. Imagine Entertainment ma na swoim koncie ponad 60 prestiżowych wyróżnień, w tym 10 Nagród Akademii Filmowej i 42 statuetek Emmy. W jej dorobku znajduje się obraz „Piękny umysł”, który zdobył Nagrodę Akademii dla najlepszego filmu, nagrodzony statuetką Grammy w kategorii najlepszy film dokument „The Beatles: Eight Days A Week – The Touring Years” oraz tak głośne produkcje, jak „Get on Up”, „Wyścig”, „J.Edgar”, „Frost/Nixon”, „American Gangster”, „Kod da Vinci”, „Apollo 13”, „8 Mila”, „Kłamca, kłamca”, „Ognisty podmuch” czy „Parenthood”. Spółka pracuje obecnie nad nowymi filmami - „Lowriders”, „The Dark Tower” i „American Made”. Jej filmografia obejmuje także znane produkcje telewizyjne, m.in. emitowany na antenie kanału Fox serial „Imperium”, zrealizowane dla Nat Geo seriale „Mars” i „Breakthrough”, seriale stacji NBC „Parenthood” i „Światła stadionów”, emitowaną na antenie FOX i platformie Netflix produkcję „Bogaci bankruci” i wyprodukowany dla HBO film telewizyjny „Z Ziemi na Księżyc”, za który Howard i Grazer zdobyli nagrodę Emmy dla najlepszego miniserialu. Już niedługo na małym ekranie będziemy mogli zobaczyć zrealizowany przez spółkę Imagine Entertainment dla stacji Fox serial „Shots Fired” i wyprodukowany dla Nat Geo serial „Geniusz”. Pierwszymi wspólnymi projektami Rona Howarda i Briana Grazera były przeboje komediowe z 1985 roku „Nocna Zmiana” i „Plusk”. Howard i Grazer pełnią obecnie obowiązki prezesów spółki Imagine Entertainment.

Madison Wells Media's OddLot Entertainment to założona w 2001 roku przez Gigi Pritzker spółka produkcyjna z siedzibą w Los Angeles, która rozwija i realizuje projekty kinowe i telewizyjne, zapewnia finansowanie i koordynuje dystrybucję treści i praw własności intelektualnej na rynku amerykańskim i za granicą. Spółka OddLot nie tylko zapewnia finansowanie produkcji, ale podejmuje także współpracę ze znanymi filmowcami i gwarantuje zasoby niezbędne do produkcji wysokiej jakości filmów. Niedawno spółka OddLot wyprodukowała dla Nat Geo nominowaną w 10 kategoriach nagrody Emmy telewizyjną antologię „Geniusz”. W jej dorobku znajduje się także nominowany do Nagrody Akademii Filmowej western „Aż do piekła” z Jeffem Bridgesem, Chrisem Pinem i Benem Fosterem w rolach głównych, który został nakręcony dla wytwórni CBS Films na podstawie scenariusza Taylora Sheridana oraz niezależna komedia z 2017 roku zatytułowana  „Landline” z Jenny Slate, Johnem Turturro i Edie Falco. Spółka OddLot jest producentem nagrodzonego w 2010 roku Oskarem dramatu “Między światami” z Nicole Kidman, komediodramatu “Najlepsze najgorsze wakacje” ze Steve'm Carellem w roli głównej, obrazu “Drive” z Ryanem Goslingiem, futurystycznej produkcji science fiction “Gra Endera” oraz reżyserskiego debiutu Jona Stewarta pt. “Rosewater.” Zarządzana przez Gigi Pritzker spółka OddLot jest częścią konsorcjum, w ramach której działa także niezwykle nowoczesna wytwórnia filmowa STX Entertainment założona przez producenta Roberta Simondsa. OddLot podpisała umowę z wytwórnią STX, która gwarantuje jej realizację koprodukcji, finansowanie i rozwój nowych projektów na preferencyjnych warunkach. Siedzibą spółki, która jest podmiotem zależnym Madison Wells Media, korporacji mediowej o bardzo zróżnicowanym profilu działalności, jest Los Angeles w stanie Kalifornia.

EUE/Sokolow założona w 2010 roku przez producenta i reżysera Jeffa Conneya oraz doświadczonego producenta telewizyjnego Sama Sokolowa firma EUE/Sokolow jest niezależną spółką produkcyjną, która realizuje nowe produkcje telewizyjne, zapewnia finansowanie, zaplecze produkcyjne, dystrybucję programów telewizyjnych oraz treści najwyższej jakości. Pracownicy spółki EUE/Sokolow wykorzystują swoje bogate doświadczenie, aby w oparciu o nowatorski model biznesowy realizować produkcje telewizyjne, które odpowiadają na potrzeby współczesnego rynku. Firma ma w swoim dorobku pilot serialu „Co-op”, którego pomysłodawcą jest i odtwórcą głównej roli jest Zachary Levi, nakręcony na podstawie scenariusza i w reżyserii Nancy Hower i Johna Kehra. Obecnie trwają prace nad realizacją komedii „Diplomatic Immunity”, w której w rolach głównych występują członkowie australijskiej grupy kabaretowej The Peloton”, „Shalom Y'all”, opartej na pomyśle Julii Folwer komedii, której głównym producentem jest Julia Fowler oraz produkcji „Win With Les” z Joshem Lucasem w roli głównej, której pomysłodawcą i autorem scenariusza jest Blair Singer. Cooney i Sokolow mają na swoim koncie liczne produkcje wyprodukowane dla takich stacji, jak HBO, ABC, NBC, Freeform, Nat Geo, TNT, E! oraz Lifetime Movie Network & OWN. EUE/Sokolow jest spółką zależną EUE/Screen Gems - właściciela studiów filmowych w Atlancie, Wilmington i Miami, w których nakręcono zdjęcia do tak głośnych produkcji jak „Stranger Things (Netflix), „Igrzyska śmierci:  Kosogłos. Część 1” (Lionsgate), „Jeździec bez głowy” (Fox), „Iron Man 3” (Marvel Studios), “Six” (A&E/History Channel), “Obecność” (New Line Cinema), “Pod kopułą” (CBS) i “Mogło być gorzej” (HBO).

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Oranges Red

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Spotlight3

Background Color

Spotlight4

Background Color

Spotlight5

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction