Reklama

 


Współczesna unifikacja mody zatraca jej artystyczny charakter. Kolekcja „Le Jardin mystique”, kolektywu WEAVE, wraca do korzeni kunsztu krawieckiego, w którym kobieta jest muzą, a moda tworzywem, w którym rzeźbi projektant.

 

Okres „fin de siecle” to czas kontrastów; z jednej strony rozluźnienia i nadziei, z drugiej, przesytu i katastrofizmu. I takie są też sukienki „Le Jardin mystique”- prostota pudełkowego kroju, zderza się z falbaniastymi wykończeniami, a ekstrawagancki golf konfrontuje z głębokim dekoltem w literę V.

Poprzez odświeżającą zabawę modą, tradycyjne kroje przestają być reliktem, a stają się obiektem pożądania. Operujące różnymi środkami wyrazu projekty, pobudzają zmysły swoim kolorem, fakturą i konstrukcją. Wykorzystanie sensualnych welurów i budzących pożądanie koronek sprawiają, że sukienki WEAVE nabierają niepowtarzalnego, awangardowego charakteru.

 

Brawurowe zastosowanie półprzezroczystej tkaniny, w modelu maxi buduje eteryczną aurę. A wyrafinowana reinterpretacja kroju tuby sprawia, że nie jest on banalny, ale wręcz porażająco efektowny. Z wysublimowanej fuzji sztuki i rzemiosła powstały surrealistyczne projekty sukienek, które pociągają kunsztownym wykonaniem oraz niejednoznacznością wyrazu.

 

O marce:

WEAVE to polski kolektyw z misją reformacji mody i przywrócenia jej miejsca, które zajmowała kiedyś. Jako koncept, WEAVE wyrasta z idei dzielenia się umiejętnościami krawcowych, projektantek i hafciarek skupionych wokół rzemiosła. Kolekcje WEAVE są szyte w Polsce, w godnych warunkach pracy i z poszanowaniem dla środowiska. Ubrania marki można kupić na stronie internetowej www.madebyweave.com oraz stacjonarnie w Warszawie w butiku przy ul. Śniadeckich 17.

WEAVE. Labour of love.

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Oranges Red

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Spotlight3

Background Color

Spotlight4

Background Color

Spotlight5

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction