Reklama

 

 

 

Włosy koloru blond – kolor marzeń czy fikcja?

Blond - symbol niewinności

Wbrew temu, co kobiety starają się wmawiać – prawdziwy, jasny blond jest niezwykłą rzadkością. Aby mieć taki odcień w naturalny sposób, trzeba otrzymać odpowiednie geny od obojga rodziców. Natomiast blond czuprynka u niemowląt, utożsamiana z czystością i niewinnością jest jeszcze rzadsza. A to, co unikatowe jest pożądane.

Kobiety bardzo szybko odkryły, że bladolica niewiasta o złocistych, długich włosach prędzej przyciągnie męskie spojrzenie niż ta, której pasma mają bliżej nieokreślony odcień. Rozpoczęła się więc walka o uzyskanie tego, czego wszyscy pragną. Na początku miały to zapewnić zioła, np. płukanki z rumianki czy cytryny, które w połączeniu ze słońcem rozjaśniały włosy. Ale prawdziwe szaleństwo rozpoczęło się wraz z wynalezieniem preparatów do trwałej koloryzacji na przeróżne kolory.

Zgadnij, jaka jestem?

Wystarczy rozejrzeć się wkoło aby zauważyć, że farby blond cieszą się wielką popularnością wśród kobiet, a najbardziej pożądane są preparaty bez amoniaku, zapewniające w trakcie koloryzacji dodatkową pielęgnację, takie jak np. Garnier Olia lub Color Naturals. Bez względu bowiem, jaki wybierzemy kolor lub odcień wymarzonego blondu, najpiękniej będzie on wyglądał na włosach zdrowych, zadbanych i odpowiednio odżywionych. I pomimo występowania typu tzw. „chłodnej blondynki”, który (wyłącznie ze względu na urodę) reprezentują Magdalena Cielecka i Magda Mołek, jasny kolor włosów wciąż wywołuje skojarzenia z łagodnością, ciepłem i niewinnością.

Blond nie leży w mojej naturze

Nawet jeśli prawdą jest, że mężczyźni wolą blondynki, to jakakolwiek zmiana powinna być zgodna z pragnieniami samej kobiety i dopasowana do jej typu urody. Nie każdej pasować będzie popielaty blond, a inna będzie wyglądać śmiesznie w miodowych lokach. Jawna sztuczność nie będzie wówczas pociągająca. Dlatego decydując się na blond, przede wszystkim trzeba dobrać taki odcień, który będzie wyglądał jak najbardziej naturalnie. Wówczas mężczyźni wybaczą nam to małe oszustwo.

 

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Oranges Red

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Spotlight3

Background Color

Spotlight4

Background Color

Spotlight5

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction