Reklama

 

Kropla wina na ustach

Pierwsza propozycja makijażu rozgrzewającego usta jest doskonałym pomysłem dla osób, które co rano cierpią na chroniczny brak czasu. Efekt „plam wina” na ustach, który pojawił się na zimowych pokazach m in. u Rachel Zoe, czy Oscara De La Renty w kilka sekund doda naszemu makijażowi doskonałej ramy, a ustom awangardowego szyku. Wystarczy lekko obrysować brzegi ust pomadką w naturalnie jasnym kolorze, oprószyć je transparentnym pudrem, a następnie za pomocą pędzelka niedokładnie rozetrzeć matową pomadkę w burgundowym lub jagodowym odcieniu. Kolor powinien koncentrować się na samym środku, blednąc na zewnątrz warg, tworząc rozmyty efekt. 

Osoby, które nie czują się dobrze w ciemnych pomadkach mogą osiągnąć ciekawy efekt zastępując klasyczne bordo uniwersalnym jasnym brzoskwiniowym odcieniem. Rozjaśnienie środka warg uwypukli je optycznie, a jeśli pokusimy się o nałożenie na wierzch bezbarwnego błyszczyka, uzyskamy zjawiskowo lekki i oryginalny, dzienny makijaż. 

 

Wyraźny kontur nieco inaczej

Niestety taki makijaż nie jest odpowiedni dla każdej z nas. Posiadaczki nieregularnego konturu ust nie powinny się rozstawać z konturówką. Jednak zamiast używać kredki w kolorze pomadki spróbujmy obramować wargi cielistym kolorem. Dzięki wyrównaniu asymetrii będziemy mogły cieszyć się klasyczną czerwienią na ustach w efektownym wydaniu. 

Właścicielki wąskich ust również nie muszą rezygnować z modnego cieniowania w głębokich kolorach. Na pokazie marki Miu Miu pojawiła się ciekawa wariacja na temat gradientowych bordowych ust, w której zastosowano mocny kontur, rozjaśniający się ku środkowi. To doskonała propozycja dla pań, które lubią ciemne kolory i chcą jednocześnie sprawić, by usta wydawały się bardziej wydatne. Jak radzi Agnieszka Sęczkowska z Golden Rose: makijaż będzie trwalszy, jeśli wykonamy gruby kontur kredką, rozcierając ją po wewnętrznej stronie warg. Pomadką uzupełniamy wnętrze konturu, ale tak, by pozostawić wyraźnie bledszy środek.

 

Dwukolorowe ombré dla odważnych

Karnawał trwa, więc możemy sobie pozwolić na odważne eksperymenty. Castelbajac na zimowym pokazie zaprezentował modelki z pomalowaną górną wargą pomarańczową, zaś dolną – bardzo jasną, niemal białą pomadką. Agnieszka Sęczkowska z Golden Rose proponuje nieco inne zestawienie kolorystyczne: ciepły pomarańcz i krzykliwa fuksja. Wybierając matowe, intensywnie kryjące pomadki i oprószając je dodatkowo transparentnym pudrem unikniemy zmieszania się kolorów, a makijaż dłużej się utrzyma.

Dwukolorowe ombre można również wykonać poprzez obrysowanie ust za pomocą pędzelka czerwoną pomadką, wypełniając środek neutralną brzoskwinią. Pamiętajmy, by delikatnie rozetrzeć granice pomiędzy pomadkami. Odbijając usta na chusteczce higienicznej usuniemy nadmiar pomadki, by teraz nałożyć cienką warstwę pudru. Jeszcze kilka kropli bezbarwnego błyszczyku i makijaż na wielkie wyjście gotowy. 

 

Więcej porad i inspiracji na www.facebook.com/GoldenRosePolska

 

Kosmetyki użyte do makijaży:

1.Pomadka Golden Rose Lipstick 125 i 120

2.Pomadka Golden Rose Lipstick 125, błyszczyk Ultimate Color Lipgloss 01

3.Pomadka Velvet Matte 06, konturówka Golden Rose Lipliner 225

4.Pomadka Velvet Matte 02, konturówka Golden Rose Lipliner 207

5.Pomadka Velvet Matte 06, konturówka Golden Rose Lipliner 204 , pomadka Velvet Matte 11, konturówka Golden Rose Lipliner 225

6.Pomadka Velvet Matte 20, pomadka Golden Rose Lipstick 129, konturówka  Golden Rose Lipliner 231, błyszczyk Ultimate Color Lipgloss 01

 

  • Pomadka Golden Rose Lipstick – cena 8,60pln
  • Pomadka Velvet Matte – 10,90 pln
  • Konturówka Golden Rose Lipliner – 7,50 pln
  • Błyszczyk Ultimate Color Lipgloss – 10,90 pln

 

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Oranges Red

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Spotlight3

Background Color

Spotlight4

Background Color

Spotlight5

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction