Reklama

 

 

Cienie pod oczami modauroda.comJednym z najprostszych sposobów, zresztą często stosowanych, jest oczywiście ukrycie cieni pod odpowiednio grubą warstwą podkładu. Ta metoda jednak nie jest zalecana. Dlaczego? Warto pamiętać, że skóra pod oczami jest dosyć cienka i wrażliwa, a duża ilość podkładu nakładanego na nią codziennie, tylko pogorszy jej kondycję i jeszcze bardziej nasili problem.

Zamiast podkładu, warto kupić specjalny korektor, którego konsystencja nie będzie działać destrukcyjnie na skórę oczu. Można też zrezygnować z tuszowania dolnej linii rzęs, dzięki czemu nie będzie się kruszył i potęgował naszych kłopotów.

Zimno czyni cuda

Jak zatem skutecznie walczyć z cieniami pod oczami? Na początek można wypróbować kilka metod, stosowanych przez nasze mamy i babcie. Są to na przykład okłady z rumianku. Torebeczki z zaparzonymi ziołami warto jednak wcześniej schłodzić w lodówce. Podobnie można wykorzystać łyżeczki do herbaty. Jednak je również należy na dłuższy czas umieścić w lodówce - na przykład chłodząc je przez całą noc, aby nowy dzień rozpocząć od kojących okładów.

Producenci kosmetyków oferują też specjalne żelowe maski, które, jeśli są schłodzone, mogą przynieść ulgę zmęczonym oczom. W drogeriach można też kupić płatki kosmetyczne, które trzeba przez kilka – kilkanaście minut trzymać na powiekach. Popularne, również w naszych czasach, są okłady z plastrów zielonego ogórka lub ziemniaka. Trzeba pamiętać, że na efekty możemy liczyć dopiero wtedy, gdy tego typu zabiegi będziemy stosować regularnie.

Zainwestuj w dobry krem

W skutecznym rozwiązaniu problemu, może również pomóc odpowiednio dobrany krem pod oczy. Niektóre preparaty, na przykład firmy L’Oreal, zawierają specjalne substancje (retinol lub witamina C), które pomagają niwelować tę nieprzyjemną przypadłość. Warto jednak pamiętać, żeby taki krem przechowywać na stałe w lodówce.

Jeśli problem nie ustępuje, trzeba skorzystać z porady specjalisty. Być może nie jest to wcale kwestia kosmetyków, ale np. ubogiej w witaminy diety. Można także od razu wybrać się do gabinetu medycyny estetycznej, na zabieg z użyciem kwasu hialuronowego. Efekt utrzymuje się nawet kilka miesięcy. Minusem takiego zabiegu jest tylko cena, która przekracza 1000 złotych. 

 

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Oranges Red

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Spotlight3

Background Color

Spotlight4

Background Color

Spotlight5

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction