Reklama

 

 

 

Idealny podkład, czyli co dla kogo?Dla cery suchej

Cera sucha jest jak człowiek wiecznie spragniony wody. Dlatego podstawą jest jej nawilżanie na każdym etapie. W tym przypadku zalecane są podkłady o bogatszej, bardziej kremowej konsystencji, posiadające właściwości nawilżające i ochronne (często bowiem sucha skóra wiąże się z jej wrażliwością).

Dla cery wrażliwej

Choć najczęściej wrażliwość skóry łączy się z jej suchością, to jednak może to dotknąć posiadaczek innych typów cery. Wówczas jest o wiele trudniej dobrać idealny podkład, ponieważ liczą się nie tylko jego właściwości nawilżające, matujące itp., ale przede wszystkim skład, który będzie bezpieczny dla skóry. Jeśli zignorujemy tę potrzebę – cena może być wysoka. Niestety, nie ma tu jednej recepty na znalezienie odpowiedniego kosmetyku i zmuszone jesteśmy postępować zgodnie z metodą prób i błędów.

Dla cery tłustej i mieszanej

Często cera i tłusta i mieszana, wrzucane są do jednego „worka”. Tymczasem przy doborze podkładu różnice mogą okazać się bardzo znaczące.

Najlepszy podkład dla cery tłustej powinien mieć płynną konsystencję, która nie zatyka porów i wysoką trwałość, jak np. Affinitone marki Maybelline. Sprawdzić się może także podkład w pudrze, najlepiej mineralny. Absolutnie niezbędne są właściwości matujące.

Bywa, że mając cerę mieszaną, możemy wybrać podkład, kierując się wyłącznie potrzebami tych tłustych stref. Jest to możliwe, jeśli mamy połączenie cera tłusta-cera normalna. Problem pojawia się przy bardzo dużej różnicy między tzw. strefą T a policzkami (cera tłusta-cera sucha). Wówczas stosując podkład do cery tłustej możemy te suche partie mocno przesuszyć. Są podkłady, które potrafią zaspokoić potrzeby zróżnicowanej cery mieszanej, ale bywa też, że zmuszone jesteśmy używać innego do strefy T i innego do policzków.

Dla cery trądzikowej

Przeważnie, problemy z cerą dotykają posiadaczki cery tłustej lub mieszanej, rzadziej suchej. Wówczas tym bardziej należy zwrócić uwagę, aby podkład swoją konsystencją nie zatykał porów, co potęguje pojawianie się na skórze wszelkich niedoskonałości. Dodatkowo, warto zadbać, aby podkład miał właściwości antybakteryjne i był dedykowany specjalnie do cery trądzikowej.

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Oranges Red

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Spotlight3

Background Color

Spotlight4

Background Color

Spotlight5

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction